דף הבית | אודות | צור קשר

 


 זקוק לעזרה?

צור קשר

שם מלא:

טלפון:
דוא"ל:
 

מהמדיה

כתבה על דני רון


 

 

 


בתיה מלמד עיתון לאישה

רוצה לקבל מידע
על אורח חיים בריא?

הרשם עכשיו לניוזלטר 
של מרכז אדיב

דוא"ל

שם   

 
"פריצת דרך" משום שלא מדובר בעוד תרופה או משחה חדשה על המדף, אלא שינוי של ממש בגישה, באופן הטיפול ובהתאמה- בהצלחת הריפוי, שינוי אמיתי בבריאות.

מאת ד"ר בועז רון

 

"פריצת דרך" משום שלא מדובר בעוד תרופה או משחה חדשה על המדף, אלא שינוי של ממש בגישה, באופן הטיפול ובהתאמה- בהצלחת הריפוי, שינוי אמיתי בבריאות.

 א. ילד בן 11, הגיע למרפאה בליווי שני הוריו.
הגיעו בשל התפתחות טיקים (תנועות לא רצוניות) בפנים, שהחלו לפני מספר חודשים ומאז הלכו והתגברו. בשיחה שניהלתי עם הילד בנפרד ובהמשך עם הוריו, הבנתי שהבעיה החלה לאחר מות סבו האהוב. למדתי שמלבד הטיקים, הוא החל להסתגר, תגובותיו הפכו עצבניות והתגברה הנטייה המוגברת להיעלב בקלות מלווה בבכי לעיתים תכופות.

הוא קיבל תרופה הומאופתית בשם נתרום מוריאטיקום, ובמהלך השבועות הבאים החלו הטיקים להעלם בהדרגה עד שנעלמו לחלוטין, כמו כן ההורים דיווחו על שיפור בחוסן הנפשי, בשמחת החיים, במצבו החברתי ובהישגיו בלימודים.

 

הטיפול ההומאופתי לא בא "להעלים את הטיקים" אלא לטפל בילד כולו. הטיקים ממש כמו נורת אזהרה, באים לאותת שמשהו השתבש. עם הטיפול גם הם יחלשו ויתרפאו.
יותר אנשים מגיעים למסקנה ש"כיבוי שרפות" כמו אנטיביוטיקה לדלקת חוזרת, משחה לפריחה עקשנית, תרופה נוגדת כאב למגרנה או אפילו תרופה נוגדת דיכאון- לא מרפאים באמת, אלא נותנים מענה מקומי- זמני לתסמיני המחלה (סימפטומטומים). תסמינים שברוב המקרים יופיעו שוב בהמשך, לעיתים אף בצורה קשה יותר. טיפול בילד כמכלול - לא רק עוזרים להעלמות הסימפטומים כמו הטיקים, אלא מביאים את הילד והאדם לבריאות טובה יותר

 

טפו, טפו, טפו... אמא של ע. אומרת בביקור חוזר במרפאה.

הילד שלי פחות חולה, שבוע שבו רוב הילדים בגן חולים בשלשול קשה, לילד שלי יש צואה רכה יומיים שלושה. זה כאילו הוא מתגבר יותר בקלות על מחלות. גם בחוסן הנפשי אני מרגישה שינוי לטובה. יותר עומד על שלו בגן ופחות נעלב בקלות.

 

פריצת דרך שמציעה חשיבה אחרת - במקום "לצאת לאינסוף קרבות אנטיביוטיים וכו' במזהמים", הטיפול ההומאופתי בא לחזק את הילד/ מבוגר כך שיוכל להתמודד עם גורמים מזהמים (וירוסים, חיידקים, וגם גורמי סטרס) בצורה קלה ויעילה יותר.
להקל על התמודדות עם מחלות וסטרס - זה בהחלט להוריד משקולות בחיים.
משקולות הן גם ברמה הפיזית (מחלות, אלרגיות, מכאובים וכו'), גם ברמה הנפשית (חוסר ביטחון, פחדים, חרדות וכו') וגם שימוש בתרופות כימיות, בפרט לאורך זמן, המהווה משקולות לא פשוטות עם תופעות הלוואי (הידועות ואלו שלא ידועות).

עכשיו שהילדה שלה לא חולה כל הזמן, אני מתפנה להתמודד עם "בעיות של עשירים"- עם אתגרי גיל ההתבגרות ופשוט להינות יותר מילדה בריאה ושמחה.
הילדה שקיבלה את הכינוי "מלכת האוזניים" על שום דלקות האוזניים העקשניות מהן סבלה מגיל צעיר מאוד,

לא רק שהפכה להיות בריאה יותר פיזית אלא גם התחזקה נפשית, דבר שמתבטא בירידת ביטויי הביישנות בכיתה, מול חברותיה ובמפגש עם אנשים בכלל.

פריצת הדרך - מתאימה לילדים ומבוגרים, לסקפטים ולמאמינים, לרגישים ולאלו ש"דבר לא הצליח איתם". רבים באים לטיפול "עם הלשון בחוץ"... מותשים מניסיונות חוזרים ונשנים להגיע לריפוי, מחפשים תחליף לתרופות שאינם שלמים עם נטילתן, ואלטרנטיבה לניתוח באופק.

 

"הגעתי אלייך כי אני סובל מנזלת כרונית, כל בוקר אני יכול להוציא דלי". כך נפתח המפגש עם ר.

ר. איש שיווק משופשף ורהוט בשנות השלושים לחייו, פרס את בעיותיו הפיזיות בפני, ובדומה לרבים, ציין את עובדת היותו סקפטי לגבי הצלחת הטיפול, בפרט לאור העובדה שחלק מבני משפחתו סובלים מאותם תסמינים ממש, והוא חושב שהבעיה בכלל גנטית.

במפגש השלישי הוא דיווח שהנזלת פחתה בצורה משמעותית, אבל במפתיע, הוא הוסיף שמאז התחלת הטיפול הוא מרגיש הרבה יותר רגוע. דבר שהוא שומע גם מאישתו ומעמיתיו לעבודה. "לא ידעתי שאני אדם עצבני".

איך בעסקים? שאלתי, יותר טוב הוא ענה. אני מגיע למפגשים רגוע ומפוקס ועל פי רוב זה עוזר לקדם את העיסקה לכיוונים רצויים.

 

המטופלים מדווחים על "פחות משקולות", יותר כוח רצון, יותר אפטימיות, יותר קלילות ובהירות.

יש יותר כוחות והתלהבות לממש דברים ש "התכוננו לעשות, אבל... ", יותר כוח רצון להכניס שינויים בתזונה, בפעילות גופנית, בתחומי עיסוק ותחביבים - להורדת משקל, לחזק שמחה וסיפוק, להוסיף בריאות ולהרחיק מחלות.

 

ע. בן 14 החליט להפסיק את הריטלין בשל תחושות דיכאון וחוסר עניין שהחלו זמן קצר לאחר התחלת נטילת התרופה. הוא דיווח שלמרות שציוניו השתפרו הוא נשאר יושב בהפסקות בכיתה, שכן איבד עניין בפעילויות חברתיות.
תוך מספר שבועות של טיפול הומאופתי דיווח על שיפור ביכולת הריכוז, חזר לו החשק להיות עם חברים, ובמילותיו: "אני שמח יותר"

כשיש "פחות משקולות" יש יותר מקום לשמחה, אהבה, איכות חיים, יותר מקום למימוש והגשמה.

ולזה קוראים בריאות.

 

מאחל לכולנו שנה של פריצות דרך בריאות

של שמחה, אהבה ומימוש עצמי

 

ד"ר בועז רון
רופא
M.D והומאופת RCHom
מרכז אדיב

 

כל הזכויות שמורות © למרכז אדיב להומאופתיה קלאסית

טיפול בדיכאון, אוטיזם


 

Ez WebSite